Avontuur bestaat nog. Voor de allroads van Honda is geen berg te hoog en geen avontuur te groot. Dankzij de soepele vering, de grote veerwegen, de koppelsterke motoren en de rechte zitposities bieden deze allroads maximale controle en optimaal reiscomfort. Ook als het asfalt slechter wordt of een keer helemaal ontbreekt.

All-road

Crosstourer (Dual Clutch Transmission)

De Honda Crosstourer, een avondtuurlijke tourmotor welke voorzien is van het nieuwe V4 1200cc motorblok.
Gepresenteerd als een concept model in 2010, de Crosstourer 1200cc motor, combineerd voor u de avontuurlijke styling, lange veerweg, recht-op zithouding, Traction Control, Combined ABS en optioneel de Dual Clutch Transmissie biedt deze nieuwe Crosstourer tot een formidabel all-round pakket.

Crossrunner

De Crossrunner is een radicaal nieuw concept dat comfort en handelbaarheid biedt in de stad, opwindende prestaties levert op de buitenweg en met zijn grondspeling en veerwegen ook niet terugschrikt voor avontuurlijke ritten.

NC700X (Dual Clutch Transmission)

De uitstraling van een allroad, gecombineerd met het comfort, de stuurprecisie en het rijgemak van een straatmotor. En dat voor een bijzonder scherpe prijs. Dat is de NC700X. Deze cross-over is gebaseerd op hetzelfde platform als de NC700S, met dezelfde koppelsterke tweecilindermotor en hetzelfde wendbare Diamond frame. Met de fraai vormgegeven tophalf en de langere veerwegen voelt de NC700X zich prima op de buitenwegen thuis, ook als het asfalt slechter wordt. Dat betekent dat deze motor zich niet alleen uitstekend leent voor woon-werkverkeer, maar ook voor weekendtrips naar heuvelachtige streken.

XL700V Transalp

De naam laat aan duidelijkheid niets te wensen over. Er is geen betere motor om de Alpen mee te doorkruisen. De Transalp heeft daarvoor een lekker wendbaar rijwielgedeelte en een vlotte, levendige V-twin, die ook op de snelweg een lekker partijtje meeblaast. Een heerlijke avontuurlijke reismotor, die ook een gravelpad niet uit de weg gaat.